668 021 290 kontakt@robo-tec.edu.pl
Warsztaty z robotyki dla szkół w Nowych Skalmierzycach – Wedo 2.0

ROBOTEC - CEL I MISJA

Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju, gdzie spełniamy marzenia za pomocą najbardziej rozpoznawalnych klocków na świecie – klocków LEGO!

Są to klocki niezwykłe… dzięki którym powstają przeróżne maszyny i urządzenia, a nawet prawdziwe roboty, które poruszają się i wykonują nasze polecenia!

Na naszych zajęciach zamieniamy się w prawdziwych konstruktorów, naukowców i inżynierów.

Od pierwszych zajęć tworzymy fantastyczne kostrukcje – i to wszystko z klocków LEGO!

robotec-2-logo
robotec-lego

Nasze zajęcia z robotyki realizowane są przy wykorzystaniu zestawów edukacyjnych LEGO Education, przeznaczonych do nauki dzieci i młodzieży robotyki oraz mechaniki urządzeń.

Dodatkowo w celu urozmaicenia naszych zajęć wykorzystujemy zestawy LEGO Technic oraz pomoce dydaktyczne innych firm, które mają znaczny wpływ na edukację XXI wieku.

Nasze zajęcia pobudzają w dzieciach zamiłowanie do nowych technologii, robotyki i programowania.

• W sposób innowacyjny rozwijamy w dzieciach kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia w sposób, jaki w zwykłej szkole jest nieosiągalny.
  • Zajęcia z robotyki doskonale się uzupełniają z nauką programowania.
  • Programowanie w świecie Minecraft to idealne połączenie nauki i doskonałej zabawy.
  • Nauka przez zabawę nigdy nie była taka łatwa i przyjemna.
  • Dzieci na zajęciach poznają podstawy programowania za pomocą obrazkowego języka LUA.
  • Tworzą programowalne roboty, które budują światy oraz wydobywają złoża i minerały.
  • Nabywają przy tym umiejętność myślenia algorytmicznego, dzięki czemu nauczą się myśleć jak programista czy inżynier.
3.3_MEE_the-experience_video-screen-shot
frontpage
Tinkercad: bezpłatna aplikacja internetowa do projektowania CAD 3D
https-cdn.evbuc.comimages327496421602251828211original

Tinkercad: bezpłatna aplikacja internetowa do projektowania CAD 3D

Modelowanie 3D oraz druk 3D to absolutna nowość na polskim rynku edukacyjnym.

Jesteśmy jedną z nielicznych Szkół w Polsce, oferujących profesjonalne zajęcia z projektowania i druku 3D dla dzieci i młodzieży.

Podczas naszych zajęć dzieci będą kreować przestrzeń i materializować swoją własną wyobraźnię, tworząc różne nieskomplikowane projekty 3D, podstawowe figury geometryczne, a później bardziej złożone kształty.

Zajęcia z tą najbardziej innowacyjną formą technologii przeznaczone są dla dzieci od 6-12 lat.

Dzieci uczą się wykonywać różne proste projekty, ucząc się podstaw modelowania 3D oraz podstawowych funkcji w środowisku CAD 3D.

Wykorzystujemy do tego celu sprzęt komputerowy (laptopy) oraz specjalne programy, przeznaczone do nauki podstaw modelowania 3D i projektowania CAD 3D, które zostały specjalnie opracowane  i dopasowane do toku myślenia najmłodszego pokolenia.

Efektem naszej pracy będzie wydruk na drukarce 3D!

Dzieci będą mogły obejrzeć dokładnie swoje dzieła.

Zanim to nastąpi, omówimy sobie w prosty, zrozumiały dla wszystkich sposób budowę i sposób działania drukarki 3D oraz opowiemy o zastosowaniach tego najbardziej innowacyjnego wynalazku dzisiejszych czasów.